Co w Toruniu

Co w Toruniu warto zobaczyć? Jesteśmy zdania, że to miasto kryje w sobie tyle ciekawostek i pięknych miejsc, że nie sposób odkryć je wszystkie za jednym razem. Postaramy się przybliżyć specyfikę jednego z najatrakcyjniejszych miast w Polsce i poprowadzimy Was po najważniejszych atrakcjach. Apartamenty Kopernik leżą w samym centum, więc spacer po średniowiecznym Starym Mieście to wręcz obowiązek!

Co w Toruniu - szlakiem historii

Każdy wie, że spacer trzeba rozpocząć na Starym Mieście, bo to prawdziwa wizytówka Torunia. Warto dodać, że średniowieczny zespół miejski znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i jest jednym z najcenniejszych w Europie. Rynek okalają stare mury obronne, a uroku dodają liczne kamienice i wąskie, klimatyczne uliczki. Obecnie oglądać można 3 bramy miejskie, które pięknie wpisują się w krajobraz. Wędrując Drogą Królewską, na pewno zwrócicie uwagę na gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela, bo dumnie góruje nad miastem. Szczególnie polecamy obejrzeć ruiny zamku krzyżackiego, bo nawiązują do burzliwej historii Torunia i pozwalają prawdziwie zrozumieć jego charakter. Jednym z charakterystycznych obiektów jest Dwór Artusa, którego fasada łączy w sobie elementy gotyku oraz renesansu niderlandzkiego.

Naszym ulubionym toruńskim zabytkiem jest gmach Poczty Głównej, który znajduje się na Rynku staromiejskim. Bogate zdobienia fasady tej XIX-wiecznej budowli nieustannie nas zadziwiają. Miłośnikom sztuki teatralnej polecamy powędrować do Teatru im, Wilama Horzycy, który wyróżnia się na tle gotyckich zabytków swoją secesyjną fasadą. Nasze Apartamenty znajdują się tuż przy murach miejskich i jest to najlepsza baza wypadowa do odkrywania miasta.

co w toruniu stare miasto

Najciekawsze muzea

Zastanawiając się co w Toruniu warto zobaczyć, nie sposób zapomnieć o piernikach. Tradycja wypieku tych smakołyków sięga czasów średniowiecznych i nadal ma się świetnie. Zastanawiacie się, dlaczego toruńskie pierniki są takie słynne? Zajrzyjcie koniecznie do Muzeum Żywego Piernika, gdzie doświadczycie niebywałej przygody i poznacie arkana sztuki wypiekania tych wyjątkowych ciastek. 

Kolejnym “must-see” naszego miasta jest Dom Mikołaja Kopernika, ponieważ ten wspaniały astronom pochodzi właśnie z Torunia. Warto poznać jego losy oraz historię rozwoju nauki, zwłaszcza w dziedzinie odkrywania kosmosu. 

Dobrą rozrywką dla całej rodziny jest wizyta w Domu Legend Toruńskich, ponieważ turyści mogą bezpośrednio uczestniczyć w opowieściach. Jak przystało na jedno z najstarszych polskich miast, Toruń kryje w sobie mnóstwo tajemnic i ich odkrywanie sprawi frajdę nie tylko najmłodszym. Muzeum prowadzą ludzie z pasją i z entuzjazmem do działania, więc możecie śmiało odwiedzać to miejsce bez względu na porę roku. 

Sprawdź nasze pakiety i ofertę przewodnicką! Zarezerwuj Apartamenty Kopernika za pomocą Noclegowo.pl lub za pośrednictwem naszej strony. Możesz również do nas napisać i dowiedzieć się nieco więcej o naszej ofercie. Serdecznie zapraszamy!

muzeum toruń

Apartamenty Kopernika